جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سفرهامون
سفرهامون
سفرهامون
تور - هتل | داخلی و خارجی تور - هتل | داخلی و خارجی
تور - هتل | داخلی و خارجی تور - هتل | داخلی و خارجی
تور - هتل | داخلی و خارجی تور - هتل | داخلی و خارجی
تور - هتل | داخلی و خارجی تور - هتل | داخلی و خارجی

لیست مطالب

اسپانیا کشوری زیبا و پرشور با مردمانی گرم، سرشار از معماری های مسحورکننده و میراث فرهنگی پرشکوه است که دل هر بازدید کننده ای را می رباید.

فقط زندگی پرشور و شوق نیست که به اسپانیا جذابیت بخشیده، این کشور میراث فرهنگی عظیم و تاریخی غنی دارد و بناهای باشکوه و تاریخی آن هنوز پابرجا ایستاده اند و سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشانند. 

فرصت را از دست ندهید، چمدان هایتان را ببندید و با تور اسپانیا همراه شوید و خود را برای برنامه ای نفس گیر و هیجان انگیز هنگام سفر به این کشور آماده کنید.

تور اسپانیا 1

تور اسپانیا

اسپانیا مقصدی مطلوب برای سفر است؛ 
از هنر و ادبیات گرفته تا موسیقی و رقص فلامنکو، خط ساحلی زیبا و جزایر مدیترانه ای خیره کننده در کنار معماری های چشم نواز و حیرت انگیز، غذاهای لذیذ، گاو بازی و تماشای فوتبال، همه آن چیزی است که در تور اسپانیا می توانید ببینید و تجربه کنید.

حتما یکبار هم که شده با تور اسپانیا همقدم شوید و زیبایی های این کشور را از نزدیک نظاره گر باشید، سرزمینی که در هر گوشه از آن چیزی منحصر به فرد در انتظار شماست. 

 

انواع تور اسپانیا

تنوع در تورهای اسپانیا زیاد است و تقریبا در تمام ایام سال برگزار می شود. 

شما با بررسی جزئیات تورها می توانید پکیج موردنظرتان را انتخاب کنید. تنوع تورها در تعداد مقاصد و تعداد روزهای تور است.

تعداد روزهای تور معمولا از 4 شب و 5 روز شروع می شود که هرچه تعداد روزهای اقامت بیشتر باشد، هزینه ها و قیمت تور نیز بالا می رود.

تنوع مقاصد نیز به صورت زیر است:

تور تک مقصده اسپانیا (بارسلون)

بارسلون شهر بندری و تحسین برانگیز اسپانیا است. شهری پر از زندگی که از ساختمان هایی با معماری زیبا و خلاقانه ساخته شده است. 

اگر دوست دارید فقط بارسلون را خوب بگردید و تمام زمان سفر خود را در این شهر بگذرانید، انتخاب تور اسپانیا (بارسلون) بهترین گزینه است.

تور ترکیبی اسپانیا (بارسلون و مادرید)

اگر در کنار بارسلون تمایل دارید تا از شهر دیگری در اسپانیا دیدن کنید، تور ترکیبی اسپانیا انتخاب خوبی است.

تور ترکیبی اسپانیا با کشورهای اروپایی دیگر

اگر دوست دارید با یک سفر از چند شهر یا چند کشور دیگر دیدن کنید و محدودیتی برای هزینه و زمان ندارید، انتخاب تورهای ترکیبی اسپانیا با دیگر کشورهای اروپایی گزینه ایده آلی است چرا که در یک سفر، فرصت دیدن بقیه شهرها و کشورها را پیدا می کنید.

 

● برای شرکت در تور اسپانیا چه مدارکی لازم است؟

اسپانیا جز کشورهای محدوده شنگن است و مهم ترین مدرک برای ورود به این کشور، داشتن ویزای شنگن است.
تنها تفاوت مدارک لازم برای اسپانیا با دیگر مناطق اروپایی این است که تمامی موارد باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند و سند ملکی نیز ارائه بدهید، بقیه مدارک نیز مانند سایر کشورهای اروپایی است که جزئیات آن را می توانید در صفحه مربوط به مدارک موردنیاز سفارت اسپانیا بخوانید.

تور اسپانیا 2

 تور اسپانیا و ویزای شنگن

از آنجایی که اسپانیا جز کشورهای شنگن است، ورود به خاک این کشور نیازمند ویزای شنگن است. 
همراه شدن با تورهای گروهی اسپانیا قطعا دریافت ویزای شنگن را برای شما راحت تر می کند، زیرا آژانس سفرهامون کارهای مربوط به اخذ ویزای شما را پیگیری می کند.
از طرفی علاوه بر راحت دریافت کردن ویزا، سفر گروهی همراه با تور مقداری از هزینه شما را نیز کاهش می دهد.

 

● قیمت تور اسپانیا

تورهای اسپانیا قیمت معینی ندارند، اما می توان گفت که تور اسپانیا با توجه به اروپایی بودن آن، قیمت نسبتا ارزان تری از سایر تورهای اروپایی دارد. 

علاوه بر قیمت خود تور، هزینه های دیگر مثل خورد و خوراک نیز در اسپانیا کمتر است.

در حال حاضر قیمت تورهای اسپانیا از 2000€+حدود 50 میلیون تومان نرخ پرواز شروع می شود. این نرخ شامل جمع قیمت ارزی (هزینه هتل، ترانسفر، گشت و …) و قیمت ریالی (هزینه پرواز) است.

 

 تور اسپانیا ارزان 

به طور کلی باید بدانید که تورهای اروپایی تورهای ارزانی نیستند و جز تورهای لوکس محسوب می شوند، پس توصیه می شود گول تبلیغات تورهای ارزان اروپایی را نخورید.

تور اسپانیا نیز با توجه به اروپایی بودن آن، شامل این تعریف می باشد؛ قطعا تور ارزان اسپانیا، شامل خدماتی ارزان و سطح پایین مثل ارزان ترین پروازها با توقف های طولانی و یا هتل هایی با درجه پایین می باشد.

برای خرید تور اسپانیا ارزان، تورهای ترکیبی را فراموش کنید، به دلیل اینکه هزینه ترانسفر بین مقاصد نیز اضافه می شود و باعث گران تر شدن قیمت تور شما می شود.

راه دیگر برای ارزان تر شدن تور اسپانیا، در نظر گرفتن تعداد روزهای کمتر برای اقامت است، مسلما با زیاد شدن روزهای اقامت، هزینه هتل و اقامتگاه شما نیز بیشتر می شود و یا می توانید ایرلاین ارزانتری انتخاب کنید، ایرلاین های ارزان معمولا توقف نسبتا طولانی در پایتخت کشور خود دارند.

پیشنهاد می شود برای خرید یک تور اسپانیا خوب، خدمات تورها را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

 ایرلاین های تور اسپانیا

در حال حاضر تورهای اسپانیا با ایرلاین های قطر، امارات و ترکیش انجام می شود؛

تمامی این ایرلاین ها پس از حرکت از ایران، توقفی در پایتخت کشور خود دارند، سپس راه اسپانیا می شوند.

ترکیش ایر از کیفیت بالاتری برخوردار است و در بیشتر مواقع قیمت نسبتا بالاتری نیز دارد، همچنین این ایرلاین توقف کوتاه تری نسبت به ایرلاین های دیگر دارد.

تور اسپانیا 3

● بهترین زمان سفر به اسپانیا، چه موقع است؟

انتخاب بهترین زمان به هدف شما بستگی دارد، به طور مثال اگر برای تفریحات آبی و ساحلی به این کشور سفر می کنید باید آب و هوا را در نظر بگیرید و یا اگر قصد شرکت در جشنواره ها را دارید باید زمان برگزاری آن ها را بدانید.

بهار ( آپریل- می -ژوئن)

از نظر آب و هوایی فصل بهار به دلیل داشتن آب وهوایی دلچسب، بهترین زمان برای بازدید از اسپانیا می باشد.

تابستان (جولای-آگوست-سپتامبر)
تابستان به دلیل روزهای طولانی و گرم، پرطرفدارترین فصل و پذیرای گردشگران خارجی و داخلی زیادی می باشد. در این فصل با توجه به افزایش در خواست برای سفر به این کشور، قیمت تورهای اسپانیا بالاتر می رود.

پاییز (اکتبر-نوامبر-دسامبر)

در پاییز نیز مثل بهار، آب و هوای معتدلی در اکثر نقاط اسپانیا حاکم است و شهر نمایی بی نهایت زیبا به خود می گیرد.

زمستان (ژانویه- فوریه- مارچ)
زمستان در اسپانیا، به دلیل آب و هوای سرد، تعداد گردشگران کمی تر در این کشور دیده می شود. این فصل مخصوص دوستداران ورزش های زمستانی است. زمستان فصل خلوت و در واقع آف سیزن اسپانیا است، در این زمان به دلیل تعداد پایین گردشگران و قیمت پایین تورها و هتل ها می توانید تور ارزان اسپانیا را تجربه کنید.

جشنواره ها و کارناوال ها
علاوه بر آب و هوا، شما می توانید زمان سفر خود را با توجه به جشنواره هایی که در طول سال برگزار می شوند نیز تطبیق دهید.

ماه فوریه در فصل زمستان، به ماه کارناوال ها و جشن ها در اسپانیا معروف است، فستیوال های مربوط به آغاز چله کاتولیک ها، فستیوال فلامنکو و … از جمله فستیوال های این ماه است. 

فستیوال لاس فالاس (مارس)، فستیوال هفته مقدس (آوریل)، فستیوال کارناوال (فوریه)، فستیوال لاتوماتینا (آگوست)، فستیوال لوس پاتیوس (می)، فستیوال سونار (می)، فستیوال آوریل فیر (آوریل)و… از فستیوال ها و جشنواره های دیگر در طول سال هستند.

 

 نکاتی که در تور اسپانیا بهتر است بدانیم

1. اگر ویزای شنگن را از مبدا اسپانیا اقدام کنید، حتما باید ورود شما به کشور اسپانیا باشد، اما برای خروج هیچ محدودیتی ندارید.
اگر تور اسپانیا بخرید و ویزای شنگن اسپانیا دریافت کنید، تور شما به مقصد بارسلون انجام خواهد شد. 
2. برای کمتر شدن هزینه های خود، به جای تاکسی از حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو استفاده کنید.
3. تعداد روزهای اقامت خود را طوری انتخاب کنید که برای دیدن مقصد فرصت و زمان کافی در اختیار داشته باشید.

4. قیمت تور اسپانیا و هزینه های مربوط به خود اسپانیا، ارزان تر از سایر تورهای اروپا است. 

 اقامت در تور اسپانیا

هتل های پیشنهادی بارسلون 
1. هتل Olivia Balmes Hotel، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
2. هتل Catalonia Catedral، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید. 
3. هتل Catalonia Square، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
4. هتل Mandarin Oriental، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
5. هتل Alma Barcelona Gl، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
6. هتل Me Barcelona، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید. 

هتل های پیشنهادی مادرید

1. هتل Nh Collection Madrid Gran Via، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
2. هتل Hotel Liabeny، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید. 
3. هتل Pestana Plaza Mayor Madrid، **** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
4. هتل Hotel Montera Madrid, Curio Collection By Hilton، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
5. هتل Jw Marriott Hotel Madrid، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید.
6. هتل Four Season Hotel Madrid، ***** . برای مشاهده جزئیات کلیک کنید. 

 در تور اسپانیا کجا بریم؟ از کلیسا ساگرادا تا جزایر قناری

اسپانیا کشوری چند فرهنگی و هزار رنگ با تاریخی عظیم و غنی است و معمولا گردشگرانی آن را انتخاب می کنند که به فرهنگ و هنر و تاریخ علاقه دارند، اگر هم به آثار تاریخی علاقه چندانی نداشته باشید بازهم از سفر خود به این کشور لذت خواهید برد چرا که حجم زیادی از جاذبه های گردشگری و تفریحی را در خود جای داده است. 

در ادامه برخی از جاهای دیدنی این کشور را به شما معرفی می کنیم تا پس از آشنایی با آن ها ترغیب به تهیه تور اسپانیا شوید و به این کشور سفر کنید.

1. حتما بازدید از کلیسای ساگرادا فامیلیا را در لیست کارهای خود قرار بدهید؛

بزرگترین کلیسای ناتمام جهان که 140 سال از شروع ساختش می گذرد اما هنوز تکمیل نشده است. این کلیسا به واسطه نمای نمادین حضرت عیسی و سردابه معروف است.

2. مسجد بزرگ کوردوبا که ترکیبی از معماری اسلام و مسیحیت را در کنارهم نشان می دهد. این مسجد با معماری چشم نواز امروزه به کلیسا تغییر کاربری داده اما هنوز هم با نام مسجد شناخته می شود. 

3. سن لورنزو ال اسکوریال یک شهر سلطنتی است که مجموعه ای از صومعه، کلیسا، کتابخانه و موزه را در خود جای داده و در 50 کیلومتری شهر مادرید قرار گرفته است. 

4. کاخ سلطنتی مادرید که نه تنها مادرید بلکه عظیم ترین کاخ سلطنتی اروپا به حساب می آید. نمای منحصر به فرد و طراحی داخلی مجذوب کننده آن، این کاخ به یاد ماندنی ترین مکان دیدنی اسپانیا تبدیل کرده است، با تور اسپانیا همراه شوید و از این کاخ مجلل دیدن کنید.

5. در موزه گوگنهایم که معماری عجیب و در عین حال جذابی دارد می توانید آثار شاهکاری از نقاشان و معماران بزرگ جهان ببینید. 

6. میدان پلازا مایور که به عنوان نماد کشور اسپانیا در قلب پایتخت این کشور است. این میدان با عنوان قلب تپنده مادرید نیز شناخته می شود که فستیوال ها، تنائر ها و مسابقات گاو بازی و … در آن برگزار می شود. 

هنگام همراهی با تور اسپانیا، در کافه ای در همان حوالی بنشینید و غروب آفتاب را همراه با صدای دلنشین موسیقی اسپانیایی نظاره گر باشید و لحظاتی به یاد ماندنی و جذاب برای خود بسازید. 

7. موزه پیکاسو که آثار پیکاسو را در خود جای داده و اگر اهل هنر هستید حیف است در سفر به اسپانیا از آن بازدید نکنید زیرا این سفر فرصتی است که آثار شاهکار این هنرمند را از نزدیک نظاره گر باشید. 

8. قلب تپنده ی مادرید معرفی شد، حالا وقت آن است که خیابان لارامبلا قلب تپنده ی بارسلون را نیز به شما معرفی کنیم؛ خیابانی عریض که درختانی بلند سرتا سر آن قرار گرفته اند. در سفر به اسپانیا حتما لذت وصف ناپذیر پیاده روی و گشت و گذار در این خیابان پر شور و شوق که حال و هوایی رویایی و شبیه به پاریس دارد را تجربه کنید. 

9. جزایر قناری؛ مجموعه ای از 7 جزیره که در اقیانوس اطلس با آب و هوایی آفریقایی قرار گرفته اند. جزایری زیبا و بزرگ و جذاب که هرکدام جذابیت های گردشگری و تفریحی خاص خود را دارند.

 در تور اسپانیا حتما این غذاها را امتحان کنید

در صورتی که قصد خرید تور اسپانیا را دارید تا به این کشور سفر کنید، بد نیست تا با خوراکی های لذیذ و خوش طعم این کشور نیز آشنا شوید و آن ها را امتحان کنید.

در ادامه برخی از خوش طعم ترین غذاهای این کشور را به شما معرفی می کنیم:

1. پائیا Paella یک نوع غذای دریایی اسپانیایی که رتبه نخست غذای ملی اسپانیا را از آن خود کرده است. برنج، رزماری، زعفران اسپانیایی و گوشت ترکیبات اصلی این غذا هستند. 

2. گاز پاچو Gazpacho دسری محبوب که نوعی سوپ سرد است؛ گوجه فرنگی، خیار، پیاز، لیمو ترش، روغن زیتون و فلفل دلمه محتویات اصلی این غذا هستند.

3. تورتیلا Tortilla یا همان املت اسپانیایی، غذایی ساده و خوش طعم که گزینه ای ایده آل برای صبحانه است. برای درست کردن این املت خوشمزه شما تنها به تخم مرغ، پیاز و سیب زمینی احتیاج دارید. 

4. پاتاتاس براواس Patatas Bravas یکی دیگر از خوراکی های معروف اسپانیایی است که به عنوان پیش غذا سرو می شود. پاتاتاس براواس غذای سنتی مادرید است اما شما در همه ی اسپانیا می توانید آن را پیدا کنید. 

5. گامباس آل آجیلو Gambas Al Ajillo نوعی پیش غذای معروف که در آن میگو با روغن زیتون، فلفل قرمز خشک شده و سیر محلی ترکیب می شود. در اکثر مناطق توریستی این کشور این غذا را می توانید پیدا کنید. 

6. چوریزو Chorizo نوعی غذای اسپانیایی دیگر که از گوشت تهیه می شود و تنوع بالایی دارد به طوریکه در این کشور بیش از 100 نوع از آن را می توانید پیدا کنید که هرکدام طعم به خصوص خود را دارند. 

7. باکالائو Bacalao ماهی کاد نمکی که با شیوه های مختلف آشپزهای اسپانیایی پخته می شود. سیر، گوجه فرنگی و روغن زیتون از مواد دیگر این غذا هستند. این غذا مزه ای نسبتا شور دارد و زادگاه آن کشور پرتغال است.  

سوالات متداول

آیا برای ورود به اسپانیا باید ویزا بگیریم؟

بله، اسپانیا جز منطقه شنگن محسوب می شود و برای ورود به خاک این کشور باید ویزای شنگن اسپانیا دریافت کنید.

با توجه به زمانبر بودن پروسه دریافت ویزا و آماده کردن مدارک، توصیه می شود حداقل 3 ماه قبل از تاریخ پرواز برای خرید تور اسپانیا اقدام کنید.

واحد پول کشور اسپانیا یورو است، هنگام سفر به این کشور باید یورو همراه خود داشته باشید.

اغلب فصل های بهار و پاییز به دلیل خوش آب و هوا بودن، بهترین زمان برای سفر به این کشور زیبا در نظر گرفته می شود.

بارسلون با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع و جذاب، عنوان توریستی ترین شهر اسپانیا را از آن خود کرده است.

نظرات سفر به اسپانیا

دانستنی های سفر

شرایط اقساطی تورهای سریلانکا

🔘 در حال تکمیل اطلاعات…

شرایط اقساطی تورهای اروپایی از مشهد

 در حال تکمیل اطلاعات…

مدارک نروژ

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند 021-6617-4215 مدارک مورد نیاز سفارت…

ویزا دائم کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا، کارآفرینان مهاجر با مهارت ها و پتانسیل ایجاد کسب و کار در کانادا را هدف قرار می دهد که:

1. نوآور هستند

2. می تواند برای کانادایی ها شغل ایجاد کند.

3. می تواند در مقیاس جهانی رقابت کند.

آیا ایده کسب و کار نوآورانه ای دارید؟ 

اگر بتوانید برای ایده خود از یکی از سازمان های تعیین شده پشتیبانی دریافت کنید، ممکن است بتوانید به کانادا مهاجرت کنید.

زمان پردازش مدارک توسط سفارت حداکثر 37 ماه می باشد.

ویزا توریستی کانادا

 ویزا توریستی کانادا

برای ورود به خاک کانادا شما نیاز به ویزا دارید، در واقع ویزا توریستی کانادا یک مجوز رسمی از سوی دولت کانادا، برای ورود، اقامت و بازدید از این کشور است که ضمیمه پاسپورت شما می شود.
کانادا جز معدود کشورهایی است که برای متقاضیان ایرانی، ویزا با اعتبار 5 سال و به صورت مولتی یا چندبار ورود صادر می کند.

ویزا شینگن (شنگن)

● مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن

مدارکی برای اخذ ویزای توریستی شنگن باید به سفارت کشور مقصد ارائه دهید، شامل موارد زیر است:
1. دو قطعه عکس رنگی 3*4، جدید، تمام رخ با زمینه کاملا سفید
2. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
3. اصل شناسنامه+ اصل کارت ملی
4. پاسپورت جدید به همراه پاسپورت قدیمی+ کپی از تمام صفحات مهم
5. اصل سند ملکی به نام مسافر و یا همسر مسافر
6. اگر سند ملکی به نام همسر مسافر است باید از تمام صفحات شناسنامه همسر کپی گرفته شود.
7. بلیط پرواز رفت و برگشت 
8. تاییدیه واچر هتل 
9. اصل مدارک شغلی
مشاغل خصوصی (جواز کسب، پروانه بهره برداری، جواز مطب، کارت بازرگانی، گواهینامه فعالیت صنعتی، کارت بازرگانی)
مشاغل دولتی (معرفی نامه محل کار با ذکر سمت شغلی+اصل لیست بیمه و 3 فیش حقوقی آخر، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی)
دانشجویان و دانش آموزان (گواهی اشتغال به تحصیل)
10. پرینت از سه ماه حساب بانکی 
11. گواهی مانده حساب بانکی با تاییدیه امور بین الملل
12. ارائه ضمانت نامه بانکی به منظور اثبات بازگشت به کشور

 

 شرایط و مدارک برای اخذ ویزا شنگن

1. داشتن گردش حساب بالا

باید گردش حساب 6 ماه اخیر حساب خود را به سفارت ارائه بدهید تا افسر ویزا میانگین ورودی و خروجی حسابتان را طی 6 ماه اخیر محاسبه و بررسی کند و برای صدور ویزا تصمیم گیری کند.
2. هدف سفر خود را تعیین کنید
ویزا انواع مختلفی دارد که شامل: ویزای رسمی، ویزا برای فعالیت های ورزشی و فرهنگی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تجاری و … است، که با توجه به هدف شما از سفر، افسر ویزا تصمیم می گیرد که چه ویزایی صادر کند.
3. کشور مقصد خود را تعیین کنید
باید از طریق سفارت یا کنسولگری کشوری که انتخاب کردید برای اخذ ویزای خود اقدام کنید.
اگر قصد سفر و اقامت به فقط یکی از کشورهای منطقه شنگن دارید باید درخواست خود را از طریق سفارت همان کشور ارائه دهید، اما اگر قصد سفر به 2 کشور یا بیشتر را دارید، درخواست ویزا را باید به کشوری ارائه بدهید که روزهای بیشتری قصد اقامت در آن را دارید یا کشوری که مقصد اول در سفر شماست.
4. زمان مناسب را انتخاب کنید
با توجه به اینکه روند درخواست ویزا طولانی و زمان بر است، بهتر است که زودتر نسبت به اخذ آن اقدام کنید. هرچه زودتر اقدام کنید بهتر است.
بهترین زمان برای درخواست ویزا 3 ماه قبل از سفر است.

ویزا انگلیس

 ویزای توریستی انگلستان
اخذ ویزای انگلستان کمی دشوار تر از سایر ویزاها است، اما غیر ممکن نیست!
با اخذ این ویزا می توانید به راحتی به این کشور زیبا و کهن سفر کنید و حداکثر تا 90 روز در انگلستان اقامت داشته باشید.
همچنین می توانید برای گرفتن ویزای توریستی بلند مدت نیز اقدام کنید که به مدت 10 سال اعتبار دارد.
 

 مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای انگلیس

متقاضی برای اخذ ویزای انگلیس باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه بدهد. مدارکی که ممکن است هرگونه نقص در آن موجب ریجکتی درخواست شما شود و تا چندسال ورود شما به این کشور را به تاخیر بیاندازد.
مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت به صورت زیر است:
1. ارائه اصل مدارک شناسایی
پاسپورت امضا شده با حداقل 7 ماه اعتبار با 2 صفحه خالی روبه روی هم، پاسپورت های قدیمی، کارت ملی، شناسنامه، در صورت تاهل ارائه سند ازدواج 
2. عکس
4 قطعه عکس 3/5*4/5 رنگی جدید، با زمینه سفید، تمام رخ، در ویزا و پاسپورت قبلی استفاده نشده باشد.
3. ارائه مدارک شغلی
پزشکان: پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، لیست پرداخت مالیات و پرداخت بیمه کارکنان، 3 فیش آخر حقوقی مهر شده
وکلا: پروانه و دفترچه وکالت
کارمندان بخش دولتی: گواهی اشتغال به کار، حکم کار گزینی مهر شده، 3 فیش آخر حقوقی مهر شده، سابقه بیمه همراه با مهر سازمان تامین اجتماعی 
کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه همراه با مهر سازمان تامین اجتماعی، 3 فیش حقوقی آخر مهر شده
کسبه: جواز کسب، لیست پرداخت مالیات و پرداخت بیمه کارکنان
محصلین: گواهی اشتغال به تحصیل
4. ارائه مدارک مالی 
نامه اثبات تمکن مالی به همراه گردش حساب 6 ماه آخر در کمتر از 2 هفته اخیر، ارائه سند ملک که به نام خود مسافر باشد.
5. فرزند زیر 18 سال که بدون یکی از والدین سفر می کند، باید رضایت نامه محضری از پدر یا مادری که در سفر حضور ندارد، داشته باشد.
“تمامی مدارک باید ترجمه شده باشد.”